Řidiči musejí mnohdy porušit i dopravní předpisy. „Není tam dostatek parkovacích míst. U nemocnice je sice velké parkoviště, ale lidi se tam ze strachu před zloději bojí auto nechat. Někdy tedy dostanou i pokutu, protože stojí u chodníku, kde parkovat nesmějí,“ upozorňuje Pavla z Hořovic. Na radnici si problém uvědomují.


Městská rada se po neúspěšném návrhu vybudovat parkovací místa pod okny některých panelových domů rozhodla objednat studii pro optimalizaci parkování na sídlišti. Samotná studie bude stát 49 tisíc korun. „Ve Višňovce se parkuje čím dál hůř. Výsledkem studie by mělo být za prvé parkováni zoptimalizovat, za druhé najít nové parkovací možnosti, a ty zrealizovat,“ popisuje starosta Hořovic Luboš Čížek.


Místní na úpravu parkoviště na sídlišti čekají. „Jsem pro optimalizaci, ale nějakým rozumným způsobem. Když plánovali parkovací místa pod okny, tak se lidé bouřili a psali i petici. Třeba by stačilo i udělat u té nemocnice hlídané parkoviště. Lidé se tam nyní bojí dávat auta. Navíc by tak mohli zaměstnat dalšího člověka,“ uvažuje Pavla z Hořovic. O takové možnosti město neuvažuje.


Zatím nikdo neřeší ani možnost parkovací budovy. „Hrubý obrys rozvržení parkovacích míst jsem už obdržel. Podle něj by šlo jen o rozšíření klasických míst pro auta. Se stavbou nějaké parkovací budovy se v současnosti nepočítá,“ upřesňuje vedoucí odboru dopravy městského úřadu v Hořovicích Milan Šnajdr. Další možnosti, jak vylepšit možnosti parkování na sídlišti, zatím hořovičtí hledají.