Hospodský ruch a hlasitá hudba až do ranních hodin trápí některé obyvatele Pražské ulice v Žebráku. V jejich sousedství je restaurace se zahrádkou, kde za teplého počasí posedávají hosté i dlouho do noci. „Hluk je v ulici mnohdy slyšet až do rána. Pouští tu hlasitou hudbu. Když v restauraci mají hosty, bývá otevřeno i po půlnoci,“ popisuje noční ruch Libuše Průšová, která bydlí v sousedství restaurace.


Sama s hlukem ze zahrádky problém nemá. „Okna naší ložnice vedou na druhou stranu, takže hluk tolik nevnímáme. Vůbec se ale nedivím lidem, kteří mají okna do ulice, že si na restauraci stěžují,“ dodává Libuše Průšová.


Obyvatelé Pražské ulice na hluk v okolí restaurace upozornili městskou radu. „Je to opravdu nepříjemné. Několikrát jsme pod okny měli strašný rachot dlouho do noci. Starosta prý slíbil, že se situace zlepší,“ dodala jedna z obyvatelek ulice, kterým hluk znepříjemňuje život.


Radní se stížností občanů zabývali. „Na posledním jednání rady města se projednával hluk z restaurace a zároveň jsme jednali s jejím provozovatelem. Dospěli jsme k dohodě, že pokud se budou stížnosti z řad občanů opakovat, rada odhlasuje zrušení předzahrádky,“ upozorňuje starosta Žebráku Daniel Havlík.


Pozemek před restaurací patří městu a tak by podle starosty se zrušením předzahrádky, kterou má provozovatel restaurace v nájmu, problém nebyl. Paradoxem je, že hospodu, na kterou si kvůli hlučnosti občané stěžují, provozuje člověk, který ve městě na dodržování pořádku dohlíží. Člen městské policie a provozovatel restaurace Jan Nováček ale celou záležitost odmítl komentovat.