Přes deštivé počasí si do lesa našlo cestu plno nadšených návštěvníků. Ti pak plnili na osmi stanovištích úkoly, které jim pohádkové postavy zadávaly. „Od 13 hodin do 15.30 si pro kartičku na razítka za splněné úkoly přišlo 530 dětí a 206 dospělých,“ vypočítala jedna z organizátorek Kateřina Zajícová. Samotným účastníkům se v lese líbilo.

Děti upoutala především Pavoučí královna. „V Pohádkovém lese jsme poprvé a dobře se bavíme,“ podělil se o zážitky tatínek Vojtíška Brotánka. Hojná účast udivila i samotné organizátory.

„Vzhledem k počasí jsme v takový počet návštěvníků nedoufali, asi mají lidé Pohádkový les rádi jako my,“ doplnil zástupce ředitele Domečku Hořovice Tomáš Klokočník. V Dražovce se navíc konalo vyhlášení výtvarné soutěže Malujeme pohádku 2009, na které se prezentovalo 147 prací Žáků mateřských a základních škol.

V jednotlivých kategoriích zvítězili Michal Žíla, Eliška Kořínková, Daniel Redr a Klára Kosatíková. Oslavy Dne dětí nekončí. Na Berounsku a Hořovicku budou další akce pokračovat celý týden i příští víkend.