V minulém roce Hořovice zaplatily za studie a plánování přes 4 miliony korun. Z těchto projektů se v současnosti začala realizovat čtvrtina. V letošním roce rozpočet počítá s projektovou dokumentací za 3 miliony korun. „Asi tomu nerozumím, ale přijde mi, že jsou to vyhozené peníze. V Hořovicích se už dvacet let jenom všechno plánuje a město se nijak nerozvíjí,“ myslí si Andrea z Hořovic.


Jen projekt na rekonstrukci autobusového nádraží stál město téměř tři miliony korun a hrozí, že nikdy nebude realizován. Další peníze spolkly projekty na rekonstrukci haly nebo na stavbu rozhledny.


„Pokud nebudeme mít připravený projekt, tak nemůžeme žádat o žádné dotace,“ upozorňuje místostarosta Hořovic Jiří Auterský s tím, že připravená studie se neztratí ani v případě, že nedojde k okamžité realizaci projektu. „Vždy se k plánované investici můžeme vrátit. Samozřejmě, že příští městská rada může zažádat o novou dokumentaci, ale proč nevyužít projekt, který už je jednou připravený?,“ uvažuje Auterský.


Přesto souhlasí, že některé projekty se realizovat vůbec nemusí. Obecně se ale investice plánují dlouhodobě. „Systém dotací je takový, že peníze se rozdělují až do roku 2013, takže určitě se na zpracované projekty ještě dostane,“ uzavírá místostarosta.