Dopravní situace začíná být v Hořovicích stejně jako ve zbytku regionu neúnosná. Za posledních několik let se znásobil počet dopravních prostředků v ulicích. Některé složité a méně přehledné křižovatky se tak stávají stále nebezpečnější. „V Hořovicích je takových míst hned několik. Hlavně křižovatky u náměstí Boženy Němcové nebo křižovatka Vrbnovské ulice u nemocnice jsou opravdu problematické,“ upozorňuje jeden z řidičů z Hořovic.


Většina účastníků silničního provozu má podle něj problém postřehnout, kdo má v křižovatkách přednost. Vznikají tak nebezpečné situace a hrozí nehody. „Bydlím hned vedle křižovatky Vrbnovské ulice u zámeckého parku. Několikrát týdně se mi při cestě z města stane, že nedostanu přednost od auta z vedlejší silnice, které jede od Tihavy. Nejhorší je, že si toho řidiči ani nejsou vědomi. K bouračkám tu ale nedochází. Asi proto, že si v křižovatce nikdo není jistý a všichni jedou pomalu,“ popisuje Jan z Hořovic.


Časté nehody ve Vrbnovské ulici neeviduje ani policie. „Od ledna 2008 až do dneška jsme nezaznamenali v ulici žádnou nehodu,“ informuje policejní mluvčí Marcela Pučelíková. „Je to s podivem. Lidé jsou ale asi připraveni na to, že nikdo neví, kdo má přednost,“ myslí si místní řidič.


Přitom podle odborníků je křižovatka jednoduchá. „Tady není co řešit. Je tu jasně daná hlavní a vedlejší silnice. Auta od Tihavy musí dát vždy přednost. Sám ale vím, že se tak mnohdy neděje. Pamatuji si tu minimálně tři nehody,“ upozorňuje majitel autoškoly Petr Kebort. Podle něj jsou nejspíš řidiči nesprávně přesvědčeni, že auta, která jedou od centra směrem na Tihavu, blikají doleva. „To je samozřejmě špatně, znamení o změně směru jízdy dává auto, které odbočuje doleva a ne auto, které jede rovně,“ dodává Kebort.

Žlutéauto dává modrému přednost. Je na vedlejší silnici.


Městský úřad problémy s křižovatkami nezaznamenal. „Vím, že ta křižovatka není pro řidiče jasná, ale nepamatuji si žádnou stížnost od lidí,“ říká místostarosta Hořovic Jiří Auterský. Úsek tak asi i nadále zůstane beze změny a nehody budou hrozit, dokud se lidé nenaučí, kdo má přednost, nebo dokud zde nedojde k tragédii.