Hlídky tentokrát neudělovaly pouze pokuty. Zástupci zákona se zaměřili především na rodiče s dětmi a na používání bezpečnostních pásů, případně na správnou manipulaci s dětskou autosedačkou.

Pro děti vzorných řidičů měli policisté připravenou odměnu v podobě gumové figurky pásovce, která bude dětem i jejich rodičům připomínat, že připoutat by se v autě měl kromě řidiče i každý spolujezdec, a to i při cestě na krátkou vzdálenost.

Výsledek preventivní policejní akce byl velmi pozitivní. „Za celou dobu mé spolupráce s hlídkou jsme zaznamenali pouze jedno vozidlo, jehož osádka nepoužila bezpečnostní pásy. Vysvětlili jsme jim, jak je jízda bez pásů nebezpečná. Zodpovědnost za jejich použití nenese řidič, ale každý v autě zodpovídá sám za sebe,“ uvedla tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Při pondělní akci mluvčí rozdala třicet figurek pásovce a stejný počet brožur s instrukcemi jak a kdy používat dětskou autosedačku. Mezi kontrolovanými řidiči byl i Radek Vasserbauer. „Na to, že někdo nepoužije bezpečnostní pásy, se snad nedá ani nic říci. Já je mám vždy. Snad takové policejní akce pomohou k většímu bezpečí na silnici,“ doufal kontrolovaný řidič.