Již více než dva měsíce trvají potíže obyvatel hořovických ulic Modřínová a Buková spojené s rekonstrukcí plynovodu. „Od července se tu nedá jezdit autem. Nejprve jsme to tolerovali. Jde o plánovanou opravu, a tak se s tím nedá nic dělat. Nyní už je ale naše trpělivost u konce. Každý den, když tudy jedu, se bojím, že si zničím auto,“ zlobí se jeden z obyvatel Bukové ulice.

Komunikace vede do prudkého kopce a je jedinou přístupovou cestou ke zdejším domům. Místní se po týdnech kličkování mezi pracovníky firmy Polygas, která opravu plynovodů prováděla, těšili, že se silnice vrátí do původního stavu. „Firma už na začátku září po našich opakovaných stížnostech díry zabetonovala. Nikdo už ale nepoložil asfalt, takže jsou tu stále minimálně deset centimetrů hluboké jámy. V kopci jsou díry přes celou silnici, takže autem se nedá bezpečně projet,“ popisuje další řidič.

Na městském úřadě se mezitím kupí stížnosti lidí na problémy s dopravou nejen v Bukové, ale i v sousední Modřínové ulici. „Lidé nám volají, že silnice nejsou průjezdné. Tlačíme plynaře, aby vozovky uvedli co nejdříve do původního stavu. Město ale opravu nezajišťuje. Podle posledních informací by silnici měli skutečně ve středu 16. září opravit,“ tvrdí Roman Jetel z dopravního a technického odboru Městského úřadu v Hořovicích.

Plynaři odmítají, že by chyba byla na jejich straně. „Výkopové povolení máme do konce září, takže v termínech problém není. Asfalt jsme objednali u firmy AVE CZ již před čtrnácti dny. Proč to ještě není hotové, ale netuším,“ uvedl v úterý ráno zástupce stavbyvedoucího firmy Polygas David Pavelka s tím, že podle jeho informací by silnici měla společnost AVE CZ opravit ve středu. Do odpoledne se ale situace změnila. „Zástupce firmy Polygas nám dnes oznámil, že na opravu silnice si objednali jinou firmu a s námi už nepočítají. Přitom jsme byli původně domluveni na 15. a 16. září,“ uvedl za společnost AVE CZ Jiří Kubec.

Podle Pavelky ale firma nedokáže zajistit opravu dříve než v pátek, a tak na nátlak místních obyvatel rozhodli plynaři najít jiné řešení. „Našli jsme jinou firmu, která přislíbila, že ulici ve středu opraví,“ vzkazuje Hořovickým David Pavelka.