„Už to bylo třeba. Nedávno se tu kopalo nejspíš kvůli kanalizaci, silnice i chodníky byly rozbité. Nyní se zdá, že to tu konečně bude vypadat hezky,“ raduje se místní obyvatel František Trkovský.

Město na začátku roku využilo dotačního programu Fondu rozvoje obcí a měst krajského úřadu a podalo žádost o dotaci. „Jedná se o úpravu povrchů vozovky a nové chodníky ze zámecké dlažby. V létě jsme dostali peníze a na podzim se začalo pracovat. Nyní firma dokončuje úpravy povrchů,“ popisuje starosta Žebráku Daniel Havlík.

Původně měly být nové silnice hotové v sobotu, nakonec se termín posunul na začátek tohoto týdne. „Zároveň doděláváme chodníky. Město využije prací k výměně a doplnění osvětlení,“ upozorňuje starosta. Podle něj v lokalitě byla dříve temná zákoutí. „Věřím, že nyní to bude bezpečnější,“ říká Havlík.

Rekonstrukce komunikací stojí celkem necelých sedm milionů korun. „Náklady na rekonstrukci umělého osvětlení nemáme vyčíslené. Lampy jsme už nakoupili před časem. Na s tím související stavební práce a pokládku kabelů máme vlastní schopné pracovníky, čímž nám náklady klesnou,“ uzavírá starosta.