Celkem 315 dětí a 700 dospělých se vydalo v sobotu odpoledne v Komárově na pochod přes tři pekla. Akci pro děti zorganizoval Domeček Hořovice společně s komárovskými dobrovolnými hasiči.

Mikulášský večer tak stovky dětí z regionu prožily ve společnosti čertů. Malí návštěvníci si prošli tři improvizovaná pekla, ve kterých museli plnit různé úkoly. „Jsme tu potřetí. Přestože je pochod pokaždé skoro stejný, baví nás. Největší rozdíly jsou vždy v počasí, tentokrát nám přálo,“ svěřila se maminka dvou soutěžících Kateřina Lukavská.

Děti se v doprovodu dospělých sešly na startu pochodu za setmění v 16 hodin, aby o chvilku později dorazily na hráz Červeného rybníka. „Na akci se aktivně podílí 22 pracovníků Domečku, z toho je 19 v kostýmu čerta. Na celý pochod, osvětlení trasy a na závěrečný ohňostroj dohlíží komárovští dobrovolní hasiči,“ uvedla za Domeček Hořovice Jaroslava Kalátová.

Celá akce stála necelých deset tisíc korun. „Na začátku pochodu jsme vybírali dobrovolné vstupné. Největší podíl na realizaci akce má ale městys Komárov, který nám poskytuje prostory pro děti,“ dodala Jaroslava Kalátová.

Po splnění třech čertovských úkolů byly pro děti nachystané sladké perníčky.