Přestože se počet lidí, kteří hledají nějaké zaměstnání, zvýšil jen minimálně, aktuálně z 3 001 na 3 077 uchazečů, situace na trhu práce se v regionu velmi zkomplikovala.

Na Berounsku totiž opět klesla nabídka volných pracovních míst. V současné době tak úřad práce registruje 138 nabídek práce.

Na začátku listopadu bylo na Berounsku podle informací Deníku dokonce ještě více nezaměstnaných. „Kolotoč na trhu práce přeci jenom je i v současné kritické situaci. Někteří lidé nacházejí zaměstnání, někteří noví uchazeči na úřad přicházejí. Jiní jsou zase sankčně vyřazováni, protože si neplní svoje povinnosti,“ vysvětluje ředitelka Úřadu práce v Berouně Lenka Šmídová, proč údaj o počtech lidí bez práce není stabilní.

Sehnat si obživu dělá lidem velký problém už delší dobu. „Jsem bez práce již téměř rok. Pracoval jsem v polygrafii a v tomto oboru se dnes hledá zaměstnání těžko. Nakonec jsem vzdal pátrání po práci jen v tomto oboru. Člověk musí z nároků slevit,“ vypráví jeden z uchazečů o zaměstnání Jan z Hořovic.

Prý si občas přivydělá, ale stálá práce mu chybí. „V současnosti studuji, navíc vychovávám dítě, není to jednoduché,“ říká Jan.

„V polygrafii je situace velice špatná. Máme například nahlášené, že by hořovická tiskárna měla v prosinci hromadně propouštět,“ upozorňuje Lenka Šmídová s tím, že s firmou stále probíhají další jednání.

O práci by tak v Hořovicích mohlo podle informací Berounského deníku přijít k 18. prosinci dalších třicet lidí. Počet nezaměstnaných podle Lenky Šmídové v blízké době klesat nebude. „Do jara příštího roku lidí bez práce určitě neubude,“ říká Lenka Šmídová.

close zoom_in

O jedno volné místo žádá přes 22 lidí

Na Berounsku opět klesla nabídka volných pracovních míst. V současné době tak úřad práce registruje 138 nabídek práce.

Na jedno volné místo se podle statistik hlásí více než 22 lidí. Toto číslo je dokonce téměř o čtvrtinu vyšší, než přestavuje celorepublikový průměr. „Bohužel, je to tak. Počty se ale mění ze dne na den. Přesto se dá říct, že množství míst klesá a počet uchazečů neustále narůstá,“ říká ředitelka berounského úřadu práce Lenka Šmídová.

Za současnou situaci podle ní může skutečnost, že několik firem v regionu výrazně omezilo svojí činnost. „Máme dokonce informace o tom, že bude končit další firma, situace se ještě zkomplikuje. Může se jednat až o sto lidí,“ varuje Lenka Šmídová.