Na silnicích se po mrazivém počasí, sněžení a následném solení silnic tvoří jeden výmol vedle druhého.

Nejhorší situace je již tradičně na silnici mezi Hořovicemi a Žebrákem. „V pondělí jsem tudy po dlouhé době jela. Auto, které mám dva roky, nedostalo za celou dobu tak zabrat jako při této jedné cestě. Silnice je samá díra, takže se jim nedá pořádně ani vyhnout,“ popisuje krajskou komunikaci Gabriela Machová z Tlustice.

O spojnici Hořovic se Žebrákem se stará Správa a údržba silnic Kladno. „Údržbu provádíme průběžně. V Žebráku se o výjimku nejedná. Po velké sněhové nadílce a následných teplotních výkyvech, které jsme v posledních dvou týdnech mohli zaznamenat, se výmoly tvoří prakticky na všech silnicích,“ říká technický náměstek Správy a údržby silnic Kladno Ludmila Poupětová.

Rozbité komunikace se ale mohou kompletně opravit až na jaře. V současné době není ani jisté, kolik peněz na to budou mít cestáři k dispozici. Vše totiž záleží na rozpočtu kraje a na tom, kolik peněz bude stát zimní údržba, která je tento rok velmi náročná.

„Opravujeme výtluky jen v případech, kdy jsou tak nebezpečné, že ohrožují zdraví. Používá se takzvaná studená balená metoda,“ vysvětluje Ludmila Poupětová s tím, že většina rozbitých úseků silnic se dočasně jen označují varovnou cedulí.

O stavu komunikací mají přehled cestmistři v jednotlivých částech regionu, kteří o případných opravách rozhodují.

„Přednost měla v minulém týdnu údržba silnic při sněžení. Odstraňoval se sníh a rozšiřovaly se zasněžené vozovky,“ dodává Ludmila Poupětová.