Plánovaná rekonstrukce a modernizace budovy hořovického gymnázia a základní školy už je v plném proudu.

Nezměnily na tom nic ani velké mrazy a sníh. „Trochu nás to překvapilo. Původně jsem doporučoval, aby dělníci nastoupili na rekonstrukci až o letních prázdninách,“ říká ředitel Gymnázia Václava Hraběte Jiří Vlček.

Stavební firma nakonec zahájila opravy už v lednu. „Zatím nám to nepůsobí žádné potíže. Musíme ale dbát na bezpečnost dětí,“ upozorňuje ředitel gymnázia.

Studentům hluk a uzavřené toalety příliš nevadí. „Moc dětí tam ani nechodí, spíš to trápí učitele, ti musejí také chodit o patro níž,“ říká jeden ze školáků.

Nejdříve se má do 2. února opravit sociální zařízení ve druhém patře, poté budou pracovníci pokračovat toaletami o patro níž. „O jarních prázdninách by pak měla začít výměna oken.,“ říká ředitel Vlček.

Studenti se tak po prázdninách na začátku března budou vracet do školy, ve které bude pokračovat výměna oken. To znamená, že se pracím bude muset upravit i výuka.

„Už nyní jsem přesunuli v době, kdy je to možné, vyučování z třídy, která je v blízkosti stavebních prací. Přece jen je tam hluk. Po prázdninách se pak budou muset studenti přesouvat z tříd, kde se budou měnit okna,“ říká ředitel.

V tom bude muset gymnazistům pomoci 2. základní škola, která v budově také sídlí. „My totiž žádné volné prostory pro přesunutí vyučování už nemáme,“ dodává Vlček.

Rekonstrukce bude z velké části financovaná z dotací Evropské unie, které má jisté zatím jen gymnázium. Město jako zřizovatel základní školy dotace nedostalo a v tomto roce o ně žádá znovu.