Hořovičtí radní odsouhlasili návrh řešení rekonstrukce a dali tak zelenou projektantovi v přípravě plánů na stavbu.

Podle starosty Luboše Čížka nemůže radnice tentokrát zažádat o dotace, protože na takový projekt není žádný dotační titul. „Mohu ujistit občany, že nový most nebude drahý,“ říká starosta Hořovic. Podle něj připravovaný projekt opravy totiž nepočítá s náhradním mostem.

Stavba omezí provoz a prakticky znemožní přístup ke sportovištím. Plánovaná rekonstrukce se tak nejvíce dotkne fotbalistů, tenistů a dalších sportovců. „Nejvíce na to doplatí hostující celky, které k nám jezdí autobusy. Těmi se ke hřišti totiž nedostanou, ani kdyby byla zprůjezdněna cesta od bazénu,“ zamýšlí se Jan Bežó z FK Hořovicko.

Podle starosty ale není o možnostech náhradního přístupu ke sportovnímu areálu rozhodnuto. „Takové věci se musejí projednat s policií a dopravními experty. Možností je několik. Jak se nakonec budou sportovci k areálu dostávat, zatím nevíme,“ dodává starosta.

Kolik peněz bude stavba stát, ještě není jisté. Návrh rozpočtu města na rok 2010 zatím počítá jen s dvěma sty šestnácti tisíci korunami na projektovou dokumentaci.