„Památku obětí polského leteckého neštěstí uctíme vyvěšením vlajky na půl žerdi,“ informovala tisková mluvčí města Beroun Jitka Soukupová.

Stejně se zachovají prakticky všechny obce v regionu. „Myslím, že kulturních a sportovních akcí se státní smutek nedotkne. Není nutné je rušit. Samozřejmě i Hořovice budou smutek deklarovat vlajkou staženou na půl žerdi,“ uvedl starosta Hořovic Luboš Čížek.

Podle zjištění Deníku zasáhne uctění památky polského neštěstí do života sportovcům i do kulturního dění na Berounsku.

„Naše kulturní centrum o víkendu žádnou akci nepořádá, jen pronajímáme prostory pro Hudbou proti nudě. Myslím, že organizátoři nějakým vhodným způsobem svou účast vyjádří,“ poznamenal ředitel Městského kulturního centra v Hořovicích Jiří Šalena.

Podle informací Berounského deníku se Country bál ve Společenském domě Plzeňka uskuteční. Začne ovšem minutou ticha.

„Vzhledem k tomu, že se neomezují akce na celostátní úrovni, tak není nutné něco rušit. Zákon podle mého ani přesně nedefinuje, jak státní smutek uctít. Jediná vazba na takovou situaci je, myslím, v loterijním zákoně,“ upozornil starosta Luboš Čížek.

O státním smutku by tak podle něj měly být zavřené herny a kasina. Minutu ticha považují za vhodný způsob vyjádření smutku i fotbalisté.

„Přišlo nám doporučení řídící komise Českomoravského fotbalového svazu, abychom před zápasem uctili vhodným způsobem oběti neštěstí. Divizní zápasy podle mých informací zahájí minuta ticha a podle mě se podobným způsobem bude začínat i v nižších soutěžích na Berounsku,“ uvedl za fotbalový klub Hořovicko Jan Bežó.