Hořovičtí studenti si zaběhli pro cenný kov a probojovali se do Itálie. Tým Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích se opět po roce zúčastnil krajského semifinále běžeckých závodů v Poděbradech. A pod vedením Jiřího Vavřičky a Tomáše Sládka jako tradičně uspěl.

V konkurenci 13 dalších týmů převážně z mnohem větších škol obsadili závodníci vynikající 2. místo.

Studenti tak postoupili nejen do celostátního finále, které se uskuteční v neděli 9. května při Pražském mezinárodním maratonu, část týmu zároveň vybojovala účast na červnovém nonstop štafetovém běhu do italských Benátek.

Chlapci a děvčata tím navážou na úspěchy týmů z dřívějších let, které absolvovaly podobné mezinárodní běhy na Slovensko, do Švédska a do Belgie.
Školu výborně reprezentovali Adam Sojka, Tomáš Spousta, Markéta Haraštová, Jiří Wallerer, Olga Zítková, Petr Novák, Zuzana Procházková, Tomáš Holub, Václav Solar a Oliver Kunc.

Cenný je i výsledek B-týmu ve složeníKryštof Heger, Ondřej Pospíšil, Klára Kounovská, Martin Šudoma, Šárka Herrmannová, Jaroslav Voříšek, Karolina Fenclová, Tomáš Chovanec, Barbora Müllerová a Michal Koukol, který obsadil 8. místo.