Studenty hořovického gymnázia a základní školy budou střežit kamery. „Už jsem o tom slyšel. Pokud budou kamery používány tak, jak nám sdělili, nevidím v tom problém. Drobné krádeže se tu stávaly, do školy se dostane každý. Určitě se budou studenti cítit bezpečněji,“ myslí si gymnazista Oliver Kunc.

V budově se skutečně stávaly krádeže a neznámí vandalové několikrát poničili majetek školy.

Vedení gymnázia a základní školy, která budovu spravuje, se tak dohodlo s městem na instalaci kamerového systému. „Je to pouze první krok. Do budoucna plánujeme vytvoření takzvaného elektronického vrátného. Město nám zatím poskytne finanční prostředky jen na kamery,“ říká ředitel 2. základní školy Jiří Vavřička.

V současné době se totiž do budovy může dostat prakticky každý. „Studenti se stravují jinde, na hodiny tělesné výchovy chodí také jinam. Nemůžeme školu ráno zamknout a odpoledne otevřít,“ vysvětluje ředitel gymnázia Jiří Vlček.

Tři kamery by měly hlídat vchody, jedna chodbu. Nahraný materiál zůstane v paměti počítače tři dny. Pokud dojde ke krádeži či vandalství, záznamy se použijí pro identifikaci pachatele. „Nevím, jestli to pomůže. Stačí, když si dotyčný hodí přes hlavu kapuci,“ pochybuje o opatření gymnazista.