Na jejich žádost uvolnili radní z městské kasy čtyřicet tisíc korun na položení přejezdového prahu na přechodu ve Vrbnovské ulici.

Ten má zpomalit neukázněné řidiče. „Obdrželi jsme písemnou žádost občanky sídliště. Protože v lokalitě bydlím, znám zdejší situaci a podobné stížnosti slyším prakticky denně,“ vysvětlila místostarostka Jana Šrámková, proč návrh na stavbu zpomalovače radním předložila.

Všem místním obyvatelům se ale takové řešení nelíbí. Podle nich práh nic nevyřeší a peníze by se daly investovat rozumněji. „Rozhodně by se mělo vyřešit parkování. Situace je neúnosná a za ty peníze by se přeci nějaké místo dalo na sídlišti vytvořit,“ upozornil jeden z místních obyvatel.

Zástupci města si však stojí za tvrzením, že úprava přechodu pro chodce je v zájmu bezpečnosti provozu.

„Každý takový zásah do vozovky musíme konzultovat s policií. Skutečnost, že ulicí jezdí například i sanitky, vzali odborníci jistě na vědomí,“ reagoval na výtky starosta Hořovic Luboš Čížek.

O nových parkovacích místech radní již několikrát uvažovali. „Návrh řidičů z Višňovky vytvořit parkoviště podél Vrbnovské ulice vyvolal zamítavé reakce dalších místních obyvatel,“ upozornila místostarostka.

Lidé podle ní na sídlišti parkují bezohledně a sobecky. „Kdyby dbal každý na to, jak stojí, vešlo by se na sídliště daleko více aut. Já sama jsem v minulosti využívala i parkoviště u Sluneční brány, přestože jsem pak musela dojít domů pěšky. Pro většinu lidí je to ale asi moc daleko,“ vysvětlila Jana Šrámková, že možností mají lidé stále dost.

Na variantu, která počítá s úbytkem zeleně na úkor parkoviště, není v současné době v městské kase dost peněz.