V současné době se pro ně situace vyvíjí nečekaně příznivě. Děti budou mít pravděpodobně možnost využít jednu ze dvou nabídek. Své služby stacionáře či dětského koutku hodlá nabídnout Mateřské centrum Hořováček, další prostory pro děti by mohly vzniknout v budově 2. základní školy. „Radní se rozhodli podpořit obě navrhované varianty, jak se o předškolní děti postarat,“ ujistil po zasedání rady starosta Luboš Čížek.

Překvapení neskrývala po zjištění postoje radnice Kateřina Velvarská z Hořováčku. „Byli jsme první, kdo nabídl pomoc maminkám, a máme stále zájem pomoci. Bohužel se nám nedaří spojit se s panem starostou a domluvit nějaké podmínky,“ tvrdí Kateřina Velvarská.

Podle starosty ale město nabídlo finanční podporu při zřizování vhodných prostor v budově starého zámku. „Jde ovšem o bytové jednotky, které se nesmějí přestavět pro jiné využití. Přesto bychom se na spolupráci mohli dohodnout. Podmínkou je, aby cena poskytovaných služeb byla srovnatelná a s variantou ve škole,“ uvedl starosta s tím, že na částce, kterou by maminky musely platit, první jednání ztroskotala.

Od té doby zatím město řeší úpravy vlastního majetku v budově školy.