Víkend sice zahájila silná bouřka, která se přes Hořovicko a Berounsko přehnala ve večerních hodinách. Velké škody však nenapáchala.

Ve zbytek pracovního volna už většinou svítilo sluníčko. Bouřky přišly až v neděli po desáté hodině večer.

Například králodvorští hasiči tak v souvislosti s prudkými dešti zasahovali pouze v pátek večer, kdy likvidovali spadlý strom. „V Králově dvoře spadl přes silnici do Bítova strom, který musel být odstraněn,“ uvedl velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů města Králův Dvůr Luboš Radvanský s tím, že silnice nebyla průjezdná.

Na rozdíl od jiných částí republiky tak zůstalo Berounsko od ničivých prudkých lijáků a bouřek ušetřeno. Přitom meteorologové varovali před nástrahami počasí i náš region.

Výstraha platila od pátku 13. srpna do nedělní půlnoci. „Očekávali se ojedinělé silné bouřky, které mohly být doprovázeny přívalovým deštěm, nárazovým větrem a kroupami,“ citoval Český hydrometeorologický ústav Luboš Radvanský.

Přívalový déšť může vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt, k zatopení níže položených míst a sklepů.

Další deště mohou přijít v druhé polovině týdne.

Pro omezení škod meteorologové doporučují zajistit okna a dveře a upevnit volně položené předměty. Lidé by měli sledovat vývoj situace a předpovědi počasí.