V budově 2. základní školy a Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích bylo i v červenci a v srpnu rušno. Dělníci prázdniny využili k dokončení rekonstrukce školy. Práce včetně projektu 2. základní školy stály devatenáct milionů korun.

Poslední prázdninový týden už ale školu obsadili opět učitelé. Na tom by nebylo nic zvláštního, vždyť kantoři se před začátkem výuky na školáky musejí připravit. Letos ale někteří členové pedagogického sboru gymnázia ve škole dokonce spali.

„Napadlo nás to na konci školního roku. Podobnou akci jsme připravili pro kvintány, kteří se se školou před prázdninami loučili nočními hrami. Tak jsme si s kolegy řekli, že bychom se takto mohli sejít před začátkem školního roku,“ vysvětluje dějepisář Roman Urbánek.

Vážený profesorský sbor se sešel na školním dvoře kvečeru. Devět nejodvážnějších se rozhodlo za zdmi ústavu skutečně i nocovat. „Naštěstí jsme nezmrzli,“ poukazuje pedagog na nepřízeň počasí, se kterou učitelé při plánování akce nepočítali.

„Společně jsme úspěšně dali sbohem prázdninám a vkročili do nové sezóny,“ těší se Roman Urbánek. Učitelé to ale ve škole neměli vůbec snadné. Z plánované noční hry na schovávanou nakonec sešlo. Vždyť v budově končí rekonstrukce a na chodbách se ještě uklízí. „Není to ale tak hrozné, jak jsme se obávali. Z toho nejhoršího se nám podařilo školu uklidit.

Ještě před začátkem školního roku se vyměnily všechny vchodové dveře a okna,“ říká zástupkyně ředitele Blanka Plecitá. Studenti se vrátí do opravené školy jen na hodinu. Na slavnostní zahájení se přesune celé gymnázium netradičně do Společenského domu.

Ředitel vždy po prázdninách vítal studenty v budově kina, ta je ale již dva roky zavřená.