Na podzim loňského roku Berounský deník informoval o sedmi odcizených vozidlech na Hořovicku, v prosinci o krádeži disků před sportovním areálem, v květnu tohoto roku zmizela z hořovických ulic další čtyři auta.

„Z vozu se mi neztratilo nic, protože jsem v něm měl jen připravený tříděný odpad. Někdo mi ale rozbil okénko u kufru a prohledával ho. To samé se stalo ještě majitelce jiného auta,“ popsal majitel vozu středeční pokus o vloupání do jeho fordu.

„Podle našich údajů toto místo v Hořovicích nijak v množství krádeží nevybočuje z průměru,“ odpověděla berounská policejní mluvčí Lenka Uriánková na dotaz, zda se zloději na zmíněnou lokalitu zaměřují.

Hořovičtí jsou jiného názoru. „K hale už autem prostě nepojedu, raději se tam nechám odvézt, nebo půjdu pěšky,“ svěřil se Jiří z Hořovic.

Podle policejní mluvčí je nejlepším řešením spolupráce města a mužů zákona. „Určitě by byla prospěšná městská policie a kamerový systém. Strážníky mají v Žebráku i ve Zdicích a spolupráce s nimi se nám osvědčila,“ uvedla Lenka Uriánková.

Na hořovické radnici se o kamerovém systému i o zavedení městské policie hovořilo několikrát. Zabývat se touto myšlenkou už bude patrně úkol pro nové zastupitele.