„Zasahovali jsme u jednoho muže v bezvědomí a u jednoho v křečovém stavu. Oba byli převezeni do nemocnice,“ informovala mluvčí Záchranné služby středočeského kraje Tereza Janečková.

Pacient v bezvědomí byl útočník Králova Dvora Michal Novák, ošetření potřeboval i jeden z pořadatelů.

Zápas mezi Královým Dvorem a rezervou prvoligového Liberce, který skončil výhrou Cábelíků 2:1, se ve druhém poločase přiostřil.

Domácí hráč Tomáš Šilhavý nejprve nešťastně zasáhl hostující brankáře kopačkou do obličeje. Strážce liberecké svatyně se po ošetření vrátil na hřiště se zlomeným zubem, aby se o několik minut později zúčastnil souboje, po kterém zůstal bezvládně ležet domácí útočník Michal Novák.

Hráč byl okamžitě ošetřen a po chvilce se opět vrátil na hrací plochu. „Tam už ale stihl jen dát znamení trenérovi, že potřebuje vystřídat. Pak se opět skácel k zemi,“ popsal jeden z diváků utkání.

Tentokrát už pořadatelé přivolali sanitku. V hledišti byl i lékař, který hráči okamžitě poskytl první pomoc. „Doktor Fortuník konstatoval, že Michal má otřes mozku,“ podotkl trenér domácích Miloslav Kučera.

Pořadatelé hráče přenesli mimo hrací plochu, kde jeden z nich zkolaboval. Zůstal ležet na zemi v křečích vedle hráče. „Měl zatnuté všechny svaly a modral. Naštěstí se nám podařilo udržet ho při životě,“ popsal Kučera.