Sport by měl být pro každého. S tímto heslem se do nové sezóny pustili hořovičtí florbalisté z oddílu Red Dragons.

Společně s dalšími padesáti družstvy z celé republiky se přihlásili do charitativního projektu České florbalové unie Střílejte na vozíčkáře.

„Chtěli jsme pomoci handicapovaným lidem zapojit se do sportovního dění, respektive do florbalu. Zavázali jsme se k tomu, že za každý vstřelený gól A i B mužstva našeho oddílu v mistrovských zápasech pošleme na účet projektu třicet korun,“ říká sekretář oddílu Aleš Růžička s tím, že o projektu kluby informovala přímo unie.

Peníze Hořovičtí pošlou vozíčkářům třikrát za sezónu a nejde jen o drobné. Vždyť nový sportovní vozík stojí až padesát pět tisíc korun. „Nyní se už ale střílí na druhé křeslo. Za necelý měsíc se už na jedno klubům podařilo nashromáždit dost peněz,“ upozorňuje Růžička.

Předsedkyně Svazu tělesně postižených v Hořovicích Jarmila Gruntová je aktivitou místních florbalistů překvapena.

„O podobném projektu slyším poprvé. Určitě je to v našem regionu ojedinělá akce. Pro handicapované je sportování složité. Vždyť vozík pro sportovce stojí až trojnásobek ceny běžného vozíku,“ říká Jarmila Gruntová.

Red Dragons Hořovice jsou v současné době jediným celkem z Berounska a okolí, který se projektu účastní.

Draci zatím nastříleli třiatřicet branek, což znamená devět set devadesát korun. Ani zdaleka nejde o rekordní číslo.

Zatím nejvíce na vozíčkáře přispěly střelkyně nejlepšího ženského extraligového celku Herbadent SJM Praha 11, které už nastřílely šedesát dva branek.

Cílem Hořovic je v sezóně zaznamenat sto gólů v obou soutěžích. To by znamenalo částku šest tisíc korun na některý ze sportovních vozíčků.

„Není to zas až tak velká částka. Jsem ale rád, že už vlastně florbal nehraji jen pro sebe. Při zápase není čas myslet na to, že střílím na vozíčkáře, ale zpětně mám z gólů ještě větší radost,“ říká jeden z hořovických střelců Ondřej Horký.