Nejlepší český badmintonista, olympionik Petr Koukal právě prochází jedním z nejtěžších období svého života.

Místo s kvalitními soupeři na turnajích evropské i světové úrovně bojuje s jednou z nejhorších nemocí, rakovinou.

„Mám za sebou první ze tří týdenních cyklů chemoterapie. Nebylo mi celý týden moc dobře, ale musím se s tím poprat,“ říká Petr Koukal.

Před měsícem měl badmintonista obhajovat titul mistra republiky v Brně. Jen několik dní před prvním zápasem mu ale při běžné prohlídce lékaři odhalili nádor varlete. „Na nějaké prognózy je zatím asi brzy, ale v každém případě nyní léčba pokračuje pod vedením našeho špičkového onkologa, profesora Luboše Petruželky. Jsem v péči vynikajícího odborníka,“ ubezpečuje mladý sportovec.

Z českého reprezentanta, jehož sport je na okraji mediálního zájmu, se kvůli boji se zákeřnou nemocí stala v posledních dnech mediální hvězda.

Kromě nemoci tak musí čelit i zájmu novinářů. Další nepříjemnosti se pro Petra Koukala objevily v průběhu léčby, kdy musí badmintonista užívat látky, které jsou běžně pro sportovce tabu.

„Musím nyní žádat o udělení terapeutické výjimky od antidopingového výboru. Některé léky jsou totiž na seznamu zakázaných látek,“ vysvětluje Petr Koukal.

Sportu se badmintonista nevzdává ani během náročné léčby. „Nyní mám dva týdny přestávku, kdy se zkusím dát trochu dohromady lehkým tréninkem v posilovně a běháním v přírodě. Snad to půjde, abych tělo zase připravil na další cyklus chemoterapie,“ věří.

Jeho léčba není ještě zdaleka u konce. Petra čekají ještě minimálně dva týdenní cykly. Chemoterapii by měl podstupovat minimálně do poloviny prosince.

Přesto účastník Olympijských her v Pekingu věří, že stihne i kvalifikaci na další olympijský turnaj, který se v roce 2012 uskuteční v Londýně.