Koaliční jednání proběhla velmi rychle. Jejich výsledkem je dohoda dvou v Hořovicích nejsilnějších stran ODS a ČSSD, které společně s Hnutím za harmonický rozvoj obcí a měst uzavřely smlouvu o koaliční spolupráci.

Na prvním zasedání nového zastupitelstva tak ODS navrhne na starostu města svého kandidáta Ondřeje Vaculíka, místostarostou by se měl stát Petr Bakule ze sociální demokracie a ve funkci uvolněné místostarostky pravděpodobně i v novém volebním období zůstane Jana Šrámková z Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst.

Občanští demokraté tak podle vyjádření Jana Skopečka chtějí navázat na spolupráci z předminulého volebního období.

Ondřej Vaculík upřesňuje koaliční jednání po komunálních volbách

Povolební situaci v Hořovicích bych přesněji vystihl takto: Jako ODS (s druhým největším ziskem mandátů – po ČSSD) jsme vedli koaliční jednání v prvé řadě také s TOP 09. Její program i nově zvolení zastupitelé jsou nám blízcí, ale ukázalo se, že tato z hlediska komunální politiky nejčistší politická strana má také největší výhrady (v souladu se svým politickým programem) k některým znovu zvoleným zastupitelům z jiných stran a volebních formací, kteří již na radnici působili. To nám znemožňovalo vytvořit většinovou koalici, takže TOP 09 se po úvaze rozhodla zůstat v konstruktivní opozici. Jejich postoje si vážíme.