Důchodkyně jela 29. dubna odpoledne městským autobusem značky Karosa linkou A směrem z Berouna domů a hodlala vystoupit na zastávce U zámku v Králově Dvoře. Když řidič s autobusem po 15. hodině projel kruhovým objezdem v Králově Dvoře, musel kvůli dopravní situaci na silnici, která se odehrála přímo před jeho autobusem, nečekaně přibrzdit.

„Z místa ležícího mimo komunikaci vyjelo vozidlo tovární značky Ford Transit. V té samé chvíli se důchodkyně připravovala na vystoupení na blížící se autobusové zastávce. Za jízdy přecházela k prostředním výstupním dveřím autobusu a chtěla se chytnout držadla. Ve chvíli, kdy řidič autobusu přibrzdil, se ale ještě nedržela a upadla,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Při pádu si žena zlomila ruku.

„V přepravním řádu naší firmy je uvedeno, že se cestující musí za jízdy autobusu držet. Nemusí sedět na sedadle, ale musí se držet,“ uvedl za firmu Probo Bus Vladimír Káš. Zraněná důchodkyně se ale před pádem nedržela.

„Policie žádá svědky, kteří by mohli k případu podat nějaké informace, aby zavolali na linku 158,“ uvedla Lenka Uriánková