Obyvatelé sídliště Nad Stadionem v Králově Dvoře se konečně dočkají nového přístupového chodníku k bydlišti. Králodvorští radní se rozhodli do jeho opravy investovat statisíce korun. „Mnozí lidé si myslí, že se přístupová komunikace modernizuje kvůli dokončené hale, ale to není pravda. Dříve se chodník opravit nemohl, protože by ho těžká technika, která se při stavbě používala, zničila,“ uvedl místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Do rekonstrukce chodníku město investuje 900 tisíc korun. Součástí jeho modernizace je i výstavba nového veřejného osvětlení a několika parkovacích míst.„Samotný chodník se rozšíří o půl metru a po celé délce bude z asfaltu. Část chodníku, která je ze zámkové dlažby, se rozebere a přendá na jiné místo. Na asfaltovém povrchu budou moci jezdit cyklisté a popřípadě i děti na kolečkových bruslích,“ vysvětlil Petr Vychodil.

Rekonstrukci chodníku přivítají zejména maminky s dětmi, které se musely velkou část roku vyhýbat velkým loužím. Mnohé tudy raději na procházku ani nechodily. K jejich spokojenosti se chodník nejen opraví ale i rozšíří. „V prostoru, který na zbývající část chodníku navazuje, plánujeme v budoucnosti vybudovat 96 nových parkovacích míst,“ informoval Vychodil. Letos by se jich mělo v této lokalitě v návaznosti na rekonstrukci chodníku vybudovat pětadvacet.

Přestože město plánuje na sídlišti vybudovat desítky nových parkovacích míst, problém s parkováním to na sídlišti zcela nevyřeší. Jen částečně zmírní.