Berounsko/ Na nádrži Záskalská u obce Chaloupky včera ráno berounští profesionální hasiči zachraňovali tonoucího muže. Nejednalo se ale naštěstí o tragicou událost, nýbrž o další cvičení. „Bylo zaměřeno na záchranu dvou osob, pod kterými se prolomil led. Protože to bylo prověřovací cvičení, byla událost hasičům oznámena jako skutečný výjezd. Až na místě se dozvěděli, že topící se osoby jsou jejich kolegové v neoprenech,“ informoval mluvčí berounských profesionálních hasičů Milan Provazník.


K záchraně topících se osob byla krajským operačním střediskem v Kladně vyslána profesionální jednotka z požární stanice Hořovice a ze stanice v Berouně. Společně s nimi byla na místo povolána i jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Komárova. „Kdyby se jednalo o skutečný případ a ne o cvičení, byla by na místso povolána ještě zdravotní záchranná služba a policie. Těm bylo telefonicky oznámeno, že se jedná pouze o cvičení,“ vysvětlil Milan Provazník.


Cílem cvičení bylo prověřit dojezdové časy jednotek, přístup techniky k nádrži, schopnost a rychlost vlastní záchrany tonoucích, jejich ošetření až po předání zdravotnické záchranné službě. „Podle prvních názorů velících důstojníků hasičů na místě zásahu, byla cvičná záchrana dvou osob z ledové vody úspěšně a profesionálně provedena,“ vyhodnotil včerejší cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů Milan Provazník.