Dětský den spojený s oslavami 10. výročí králodvorského florbalového klubu přilákal desítky dětí a rodičů. „Dnešní dětský den pořádá město s místním floorbalovým klubem a králodvorskými základními školami. Na jeho zajištění jsme uvolnili z rozpočtu města třicet tisíc korun,“ uvedl místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V dopoledních hodinách čekal na děti zajímavý program v prostorách nové sportovní haly a odpolední soutěže pro ně zajistily učitelky z počapelské a králodvorské základní školy. „Připravily pro ně spoustu soutěží, které provázely atrakce jako je například skákací hrad a nebo tříkolky. Po soutěžích se všichni mohli jít podívat na exhibiční zápasy florbalistů,“ popsal průběh dne Petr Vychodil.

A protože se akce nekonala jen v místní sportovní hale ale i v blízkém okolí králodvorské základní školy, její organizátoři s nadšením přivítali krásné slunečné počasí, které ji po celý den provázelo. „Je dnes sice dost velké horko, ale pořád je to lepší než loni, kdy nám pršelo,“ uvedla zastupitelka Králova Dvora Jana Chlupová. Spokojené byly i děti. Soutěže se jim líbily a odměny také. „Jsem rád, že si tady mohu pořádně zaběhat a vyzkoušet si různé soutěže,“ poznamenal Matěj Kalányos.