Státní zastupitelství v Berouně mělo podle starosty Králova Dvora zastavit jeho trestní stíhání ohledně financování víceúčelové sportovní haly. Zhruba před dvěma týdny byl starosta středočeskými kriminalisty obviněn ze dvou trestných činů, kterých se měl dopustit v souvislosti s výstavbou víceúčelové sportovní haly.

Mluvčí středočeského policejního ředitelství tehdy uvedla: „Byl obviněn z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele."

„Dostal jsem usnesení, kterým bylo mé stíhání zastaveno a věc byla vrácena policii k došetření. S tím jak to dopadlo jsem spokojený, protože jsem nic neudělal. Vlastně udělal. Dokázal jsem v Králově Dvoře postavit sportovní halu pro děti. V současné době jen oddílu floorbalistů přibylo díky hale 50 dětí,“ uvedl k vývoji událostí kolem financování králodvorské haly Karel Mencl.

Starosta byl policií obviněn, že způsobil městu škodu ve výši osmi milionů korun a bez vědomí zastupitelů uzavřel a následně měnil smlouvu na výstabu sportovní haly. Měl také proplácet faktury za práce, které nebyly odvedené.

„Až se případ uzavře, tak těm, co mi tyto problémy způsobili, nezůstanu nic dlužen. Poškodili moji osobu, celou rodinu a lžou a lžou. Mohou se proto připravit, že si prožijí to, co jsem si musel prožít já,“ vzkazuje Karel Mencl.

„O tom, že bylo trestní stíhání našeho starosty zastaveno jsem slyšel. Policejní vyšetřování jeho osoby ale prý pokračuje. Vznesli jsme proto dotaz ke státnímu zástupci, jak to ve skutečnosti vlastně je,“ řekl k věci opoziční zastupitel Králova Dvora Kamíl Machart.

Podle vyjádření berounského státního zástupce Pavla Prygla si Karel Mencl podal prostřednictvím svého obhájce stížností do usnesení, kterým středočeští kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání. „K podané stížnosti jsem rozhodl tak, že jsem napadené usnesení policejního orgánu zrušil pro jeho předčasnost a současně jsem uložil provedení dalších konkrétních důkazů,“ sdělil státní zástupce.

Po obstarání důkazů pak bude policie znovu rozhodovat. Ve hře jsou tak nyní dvě varianty. „Opětovné vydání usnesení o zahájení trestního stíhání nebo bude vydáno usnesení o odložení věci dle § 159a odstavec 1 trestního řádu s tím, že ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu,“ vysvětlil státní zástupce Pavel Prygl.

Policie by tak měla v případu Karla Mencla na základě dožádaných důkazů znovu rozhodnout a vydat usnesení zhruba do dvou měsíců.