Pohřeb Václava Havla se uskuteční v pátek ve 12 hodin v Chrámu svatého Víta v Praze, a to ve třetí den státního smutku, který vláda na počest bývalého prezidenta České republiky vyhlásila. Pieta v Chrámu sv. Víta začne v pravé poledne minutou ticha.

„Prostřednictvím městského rozhlasu i našeho webu jsme vyzvali obyvatele Berouna, aby se připojili a památku bývalého pana prezidenta také uctili minutou ticha,” poznamenala mluvčí Městského úřadu Beroun Pavla Švédová.

Na mnoha místech České republiky se v pátek rozezní kostelní zvony a sirény. Zvony se v pátek v poledne rozezní i v některých obcích Berounska a Hořovicka.

Jak uvedl starosta Hořovic Ondřej Vaculík, rozezní se zvony i v druhém největším městě regionu.
„V našem městě máme dva kostely, ale pouze v kostele svatého Jiljí jsou zvony, a ty se v pátek na počest bývalého prezidenta České republiky Václava Havla rozezní,” upozornil starosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Zvuk zvonů bude v poledne znít i z kostela sv. Jakuba v Berouně. „Zvony zvoní pravidelně každý den v poledne. Stejně tomu bude i v pátek,” upozornil berounský farář Josef Pecinovský.