Obyvatelé Králova Dvora by se v brzké době měli dočkat nového hypermarketu. Ten má vyrůst na poli mezi bývalou Hypernovou a berounským Lidlem. Představitelům Králova Dvora se totiž konečně podařilo po určitých problémech prodat městský pozemek o rozloze větší než 13,3 tisíc metrů čtverečních firmě, která o něj měla už několik let velký zájem. Tentokrát ale v obchodní zóně mezi Berounem a Královým Dvorem nevyroste další prodejna potravin, ale hobby market.

„To byla jedna z podmínek, kterou jsme si při prodeji pozemku dali. Jestli tam ale firma nechá vybudovat Obi či Baumax, zatím s určitostí nemohu říci. To je předmětem dalších jednání Ale něco takového by na tomto pozemku mělo v dohledné době vyrůst,“ uvedl k prodeji městského pozemku starosta Králova Dvora Karel Mencl.

Firma, která měla na pozemek díky smlouvě o smlouvě budoucí a složené záloze ve výši 2 milionů korun předkupní právo, slíbila za metr čtvereční původně zaplatit 1410 korun. Do července letošního roku se jí ale potřebný obnos nepodařilo zajistit a musela od smlouvy nakonec odstoupit. Po vyhlášení nového výběrového řízení projevila o prodej pozemku opět zájem, ale za metr čtvereční nabídla jen 1250 korun.

„Firma nyní zaplatí za metr čtvereční sice o 160 korun méně než bylo dohodnuto při prvním výběrovém řízení, ale město o žádné peníze nepřijde. Zůstala nám totiž dvoumilionová záloha, která nesplněním smluvních podmínek firmě propadla ve prospěch města. A tou se vzniklý finanční rozdíl vyrovná,“ vysvětlil zastupitel Králova Dvora Jiří Pohanka.

Výstavbu hobbymarketu vítají i občané Králova Dvora. „Už tady něco podobného mělo být dávno. Různých prodejen potravin je v regionu spousta. Něco pro zahrádkáře a kutily tady už dlouho chybí. Jen jestli to nebude zase nějaká bouda na lidi,“ je k podnikatelskému záměru firmy skeptický Aleš Pávek.