Obyvatelé Králova Dvora si stěžují, že nemohou v sobotu a v neděli na centrální dětské hřiště. „Už asi měsíc se o víkendu zamyká a naše děti si tam nemohou hrát. Roky jsme se hřiště dožadovali a teď, když jsme se ho konečně dočkali, tak na něj syn nemůže,“ zlobí se Lenka Pešková z Králova Dvora.

Centrální dětské hřiště nechalo město vybudovat ve sportovním areálu v těsné blízkosti místního fotbalového hřiště. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly téměř na 2,5 milionu korun. Slavnostního otevření se hřiště dočkalo na začátku léta loňského roku.

Na otázku Berounského deníku proč se hřiště nyní o víkendech zamyká, starosta Králova Dvora Karel Mencl uvedl, že to bylo domluveno už při jeho otevření. Berounský deník ale zjistil, že se hřiště začalo zavírat až na začátku dubna, po incidentu, který se v objektu hřiště odehrál. Chlapec, který si na dětském hřišti hrál, prý dostal do hlavy těžkým fotbalovým míčem. Ten přelétl oplocení z vedlejšího fotbalového hřiště, na kterém trénovali králodvorští fotbalisté. Dítě mělo na hlavě naštěstí helmu, která náraz ztlumila. Nebýt jí, mohlo na dětském hřišti dojít k velmi vážnému úrazu. Aby město takovým situacím zamezilo, začalo při trénincích a zápasech místních fotbalistů, kteří hrají třetí nejvyšší soutěž v republice, hřiště zamykat.

Maminky ze sídliště Nad Stadionem ale tvrdí, že už když se hřiště stavělo, tak upozorňovaly vedení obce, že je výstavba dětského hřiště na místě, kde nyní stojí, nesmysl. Některé si myslí, že míče překopávají fotbalisté přes oplocení jen při trénincích, protože se předvádějí.

Po oslavách dětského dne, které se uskutečnily uplynulou sobotu, jedna z maminek dokonce použila ostřejší slova. „Chovají se jako nadlidi. Náš starosta si je hýčká a oni si myslí, že si mohou všechno dovolit. Vedení našeho města na dětech nezáleží, hlavně když mají fotbalisty,“ uvedla jedna z maminek, které se oslav zúčastnily.

Na dětském hřišti tehdy běžel zábavný program, kterého se účastnily stovky lidí a dětí. Součástí programu byli i koně. Přestože byla dětská akce ohlášena několik týdnů dopředu, na sousedním fotbalovém hřišti měli králodvorští fotbalisté střelecký trénink a jejich míče opět létaly přes vysoké oplocení mezi děti a koně. Incident musel přijet řešit i starosta Karel Mencl. „Fotbalistům o konání dětské akce nikdo neřekl,“ uvedl starosta na vysvětlenou.

Jedním z pořadatelů dětského dne byl i místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil, kterého chování místních fotbalistů velmi rozladilo. „Město do činnosti fotbalového klubu investuje nemalé peníze. Proto si myslím, že by fotbalisté mohli být vstřícnější. Jejich neochota, kterou
v sobotu předvedli, mě velmi překvapila,“ uvedl Vychodil.

Oplocení, které v současné době odděluje fotbalové hřiště od dětského, už město jednou zvyšovalo. Do tohoto opatření investovalo dalších zhruba 40 tisíc korun. „Nevím, jestli by další zvýšení oplocení pomohlo. Budeme se muset poradit a najít vhodné řešení, jak na centrálním hřišti dětem zajistit bezpečný pobyt,“ dodal místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.