„Lidé jsou tady rozhádaní kvůli kanalizaci. Na akce, které se v obci konají, chodí podle toho, kdo je pořádá. Rádi bychom to změnili, a proto jsme zorganizovali dnešní akci. Chtěli jsme udělat něco, na co by přišli nejen sportovci, ale i jejich fandové a široká veřejnost. Náš fotbalový klub se proto domluvil společně s oddílem stolního tenisu místního Sokola a s šipkařským klubem, že uděláme sportovní den, který doplní soutěže pro děti a program pro dospělé,“ uvedl k akci za fotbalisty SK Hudlice Václav Sklenička.

Soutěže byly připraveny i pro diváky. Dospělí návštěvníci si mohli zasoutěžit v hody šipkami a vyhrát sele. To nakonec získal Lukáš Hubinger. Kluci a děvčata soutěžili v hodu míčkem na koš o vrtulník na dálkové ovládání.

„Chtěli jsme zorganizovat akci, kterou bychom si jako sportovní kluby zajistily sami, a to i po finanční linii. S finančním zajištěním akce a cen nám pomohli i sponzoři,“ poznamenal za Sokol Hudlice Rudolf Hrkal.

„Je to takové stmelovací odpoledne, které jsme začali plánovat už před několika lety, ale stále se odkládalo. Iniciativa nevzešla od nás, oslovili nás fotbalisté a pingponkáři,“ doplnil za šipkaře Jiří Sládek.

„Moc se nám tady líbí, a to hlavně proto, že je tu program i pro děti. Je to příjemné zpestření víkendu,“ uvedla Jana Vintrová.
Tečku za stmelovací akcí Hudličanů udělala country zábava s kapelou Stopaři.