Většinu území berounského regionu v neděli opět pokryly další centimetry nově napadaného sněhu. Jeho likvidace už vyčerpává silničáře i lidi. „S technikou jsme jezdili celou neděli až do pondělního rána. Venku jsme měli dvacet lidí. Sníh jsme likvidovali hlavně radlicemi, protože ale v neděli začalo pršet, snažili jsme se ho uklidit co nejvíce z chodníků. V pondělí dopoledne, kdy už je hustý provoz, máme venku pět strojů,“ uvedl ředitel Technických služeb Beroun Jan Dušek.

Na úklid tajícího sněhu technické služby musely v pondělí nasadit i velký počet lidí s lopatami. Ti museli odstranit sníh zejména od zapadaných kontejnerů na komunální odpad a jiné. Mnohá města kvanta odklizeného sněhu z ulic vyváží do řek. „Odklizený sníh, který není solený, odvážíme k řece, aby do ní postupně odtál. Do řeky ho nedáváme,“ vysvětlil Jan Dušek.

Přes nebezpečné situace, které na silnicích berounského regionu včera byly, k žádným vážnějším kolizím nedošlo. V kopci nad obcí Svatá v pondělí ráno uvízl autobus, který museli berounští profesionální hasiči za pomoci silničářů vyprošťovat a nad Černínem zůstal viset kamion. „Řidič s kamionem nevyjel kopec na Svatou přes Trubín, tak to vzal druhou stranou přes Černín a tam uvízl. V těchto místech se silnice neošetřuje inertním materiálem, ale pouze drtí. Samozřejmě už tam jede sypač,“ upozornil v pondělí po ránu Zdeněk Malec.

Rozbředlý sníh se silničáři během pondělí snažili ze silnic odpluhovat pryč. „Snažíme se ho odstranit co největší množství. Všechen ale samozřejmě nejde, proto se silnice sypou inertním materiálem. Řidiči by měli být na silnicích hodně opatrní,“ poznamenal vedoucí provozu Správy a údržby silnic KladZdeněk Malec.

Předpovědi meteorologů nejsou nijak optimistické ani pro příští dny. Má přituhnout, a tak hrozí, že rozbředlý sníh na silnicích namrzne. Na vozovkách by mohlo být náledí.