Největší nápor sněhu mají silničáři i obce už naštěstí za sebou. Silnice jsou povětšinou v regionu sjízdné, i když někde jen s velkou opatrností. Přesto si lidé stěžují na neuklizený sníh. Tentokrát jim nevadí hromady sněhu na silnicích ale na ostrůvcích autobusových zastávek.

„Dcery dojíždějí do základní školy v Králově Dvoře a když vystupují z autobusu zapadnou do hromady hlubokého sněhu. To nemluvím o tom, jak velké měl řidič autobusu problémy, aby s ním do zastávky najel,“ rozčilovala se včera v telefonu Ivana Gregorová.

Místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil včera slíbil, že hromady rozježděného sněhu budou z ostrůvku autobusové zastávky u základní školy během úterka odklizené. „Nápor sněhu byl velmi silný a my ho odklízíme postupně. Nejprve z autobusových zatávek u hlavních tahů městem. Z nich se odstraňoval v pondělí. Dnes ho budeme odklízet z vedlejších komunikací a také ze zastávky u základní školy. Je sněhová kalamita a uklidit všechny komunikace během jednoho dne nejde zvládnout,“ informoval Petr Vychodil s tím, že město podle něho sněhovou kalamitní situaci zvládlo velmi dobře.

„Co ale nezvládáme je úklid chodníků, jak nám ukládá nový zákon. Je toho tolik, že není v silách města, aby to zvládlo. Proto děkujeme lidem, kteří si na chodnících u domů odklízejí sníh sami, přestože to zákon ukládá za povinnost městu,“ poznamenal místostarosta Králova Dvora.

Město si na úklid komunikací platí soukromou firmu. Úklid sněhu a údržbu místních komunikací zajišťujě v Králově Dvoře během zimního období firma Hasman. Stejná firma se ve městě stará i o údržbu zeleně. „Při odklízení hromad sněhu pomáhají i pracovníci, které máme k dispozici od berounského úřadu práce,“ poznamenal Petr Vychodil.

Na úklid sněhu má město k dispozici traktor, multikáru, pluh a malý traktůrek s pluhem.