V pátek odpoledne bylo slavnostně otevřeno v budově obecního úřadu za účasti místních občanů. Prostory, které společenské zařízení veřejnosti od pátku nabízí, mohou využívat i místní spolky.

Rekonstrukci budovy obec odkládala řadu let. Nakonec na ni nechala zpracovat dva projekty. Jeden na půdní vestavbu, kde jsou nyní kanceláře obecního úřadu, a druhý na přízemní prostory, ve kterých je komunitní centrum.

„Na rozsáhlou investiční akci, kterou jsme museli kvůli finanční náročnosti rozdělit na dvě etapy, jsme získali dotaci z fondu rozvoje obcí a měst Středočeského kraje. V roce 2009 jsme na půdní vestavbu získali 2 394 tisíc korun a o nějakou dobu později jsme dostali na komunitní centrum 3 320 tisíc korun,“ informovala starostka Nového Jáchymova Iva Kinclová s tím, že bez dotace by obec tento rozsáhlý projekt nebyla schopna zrealizovat.

Všechny stavební práce se dělaly za plného provozu. Ve spodní části budovy bude knihovna se studovnou a veřejným internetem, obřadní místnost a klubovny.

„Myslím, že je to hezké, že tu budeme mít v obci komunitní centrum, které budou moci občané využívat,“ poznamenala k otevření společenského centra v budově obecního úřadu Helena Moravcová z Nového Jáchymova.