Berounsko/ Veřejná koupaliště finišují s přípravami na novou letní sezonu. Kolik se jich začátkem června otevře v berounském regionu, si zatím nikdo netroufá odhadnout. To závisí na hygienických rozborech vody. Jisté ale je, že rekonstruované koupaliště ve Zdicích zůstane veřejnosti zavřené. Přestože starosta města Miroslav Holotina byl ještě před pár týdny plný optimismu a těšil se, že mnohamilionová rekonstrukce místního veřejného koupaliště na konci května skončí, včera uvedl, že se tento termín nesplní.

„Na začátku června zdické koupaliště neotevřeme. V tuhle chvíli nevím, kdy to nakonec bude. Po zkušenostech, které nyní mám, už žádný další předpokládaný termín dokončení rekonstrukce bazénu uvádět nebudu. Chtěli bychom ho letos otevřít, ale zda k tomu dojde, to vážně nevím,“ uvedl starosta Zdic Miroslav Holotina.
Blíže starosta problémy s bazénem nechtěl komentovat. Firma GHC Invest, která bazén staví, by měla během dvou týdnů městu poskytnout tiskovou zprávu.


Původně chtěli představitelé Zdic koupaliště otevřít už na začátku loňské letní sezony, ale firma, která jeho rekonstrukci zajišťovala, jim jejich plány překazila. Při napouštění vodou se zjistilo, že u bazénu netěsní dno a voda za 150 tisíc korun z něho unikla pryč. Trysky, které měly napouštět a vypouštět vodu, byly také v poruchovém stavu. Kvůli netěsnosti dna se nemohla vyzkoušet nainstalovaná technologie. Město proto odvedené práce reklamovalo. Firma, která rekonstrukci koupaliště provádí, tehdy slíbila, že reklamaci vyřeší a bazén bude do konce května provozuschopný. Slib ale opět nesplnila.


Koupaliště by na začátku června chtěli otevřít králodvorští rybáři. Popovický areál je na návštěvníky už připraven, teď se jen čeká na to, jak dopadnou hygienické rozbory vody. Protože do přírodního koupaliště přitéká voda z řeky Litavky, čekají rybáři s napětím, jak rozbory dopadnou.


Hořovický venkovní bazén plánuje jeho provozovatel otevřít 12. června. Berounské koupaliště by mohlo být otevřeno již tento víkend . „Záleží, jak dopadnou vzorky vody. Pokud bude vše v pořádku, první návštěvníci se vykoupají v bazénu již v sobotu 30. května,“ uvedl Luboš Kácel, ředitel berounských technických služeb.