„Na sídlišti Nad Stadionem jsme prozatím nechali zrekonstruovat chodníky o rozloze 900 metrů čtverečních. Jedná se zhruba o první čtvrtinu komunikací, které jsou nejvíce poškozené. Nechali jsme je opravit litým asfaltem, který je kvalitnější než hrubší asfalt,“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Obyvatelé lokality Pod Hájem se nyní kromě parkoviště dočkají i nejnutnější modernizace veřejného osvětlení. Na uplynulém zasedání se na ni králodvorští zastupitelé rozhodli uvolnit 250 tisíc korun.

V Králově Dvoře se lidé dožadovali rekonstrukce chodníků i v jiných lokalitách. „Bydlím v Zahořanech a tam musíme chodit v silnici, což je nesmírně nebezpečné hlavně pro děti,“ uvedla Marcela Holá. Lidé se také divili proč město neopraví chodník mezi sídlištěm Nad Stadionem a školou.

„To by ale byly v současné době vyhozené peníze, protože se zde budou pokládat kabely od rozvodných závodů. Bylo by nesmyslné, aby se zde udělal chodník a pak se rozkopal,“ poznamenal místostarosta Králova Dvora.