„Dětský den pořádáme pravidelně s místními dobrovolnými hasiči a základními školami. Pro děti jsme zajistili různé atrakce jako je například skákací hrad, trampolíny a jiné. Všechny děti, které se zapojí do plnění připravených úkolů, dostanou nějako odměnu,“ uvedl k programu dětského dne starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Součástí akce bylo menší občerstvení a diskotéka, na které se děti dosyta vyřádily. „Moc ráda tancuji. Nevadí mi ani, že tu nemám kamarádky,“ řekla osmiletá Eva.

„Při pořádání dětského dne máme s městským úřadem už letitou a dobrou spolupráci. Akce se pravidelně koná u naší základní školy, protože je zde na ní dostatečně velký prostor. Každoročně se dětský den pořádá na nějaké pohádkové téma. Myslím, že se to dětem líbí,“ uvedl k oslavám dětského dne ředitel králodvorské základní školy v Jungmannově ulici Evžen Krob.

„Je to tu moc hezké, mám ale strach, že za chvilku zmokneme. Děti se nenechaly odbýt, a tak jsem s nimi na dětský den musela jít. Jsem ráda, že mne přemluvily,“ svěřila se s úsměvem Blanka Nezbedová z Počapel na začátku akce, těsně před dešťovou přeháňkou.