Firmě Jostra, která ho dosud zajišťovala, končí po třech letech smlouva s městem Králův Dvůr, a to na konci června. Od 1. července bude mít školní jídelny v Králově Dvoře na starost hořovická firma Školní jídelny Hořovice, která v tomto oboru působí již od roku 1995. Od července bude vařit pro děti v mateřských školách a od září i v základních školách.

„Na nového nájemce školních jídelen proběhlo řádné výběrové řízení, do kterého se přihlásilo šest firem. Tři z nich postoupily do druhého kola, ve kterém byla radou města vybrána hořovická firma,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil. Do výběrového řízení se přihlásil i současný provozovatel, ale neuspěl.

K výměně provozovatele stravování v základních školách přispěly také četné stížnosti rodičů na kvalitu a porce jídel. „Prošetřili jsme je a některé byly oprávněné a některé ne,“ poznamenal k tomu starosta.

Představitele Králova Dvora překvapilo, že ještě před vypršením nájemní smlouvy, ji Jostra porušila. Před několika týdny totiž přestala dětem vařit dvě jídla ale jen jedno, což vzbudilo u rodičů i vedení města nelibost.

„Tato situace nás velmi mrzí. Dle našeho názoru se jedná o porušení uzavřené smlouvy, která vyprší 30. června,“ poznamenal Petr Vychodil.