V ulicích Králova Dvora je v současné době několik dopravních omezení.

Kvůli výstavbě kanalizace je v části Jungmannovy ulice už několik dnů doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. V úseku, kde dělníci provádějí stavební práce, řídí dopravu světelná signalizace.

Další dopravní omezení je v ulici K Agropodniku, která se už několik dnů opravuje. „Stavební práce na úpravě povrchu vozovky v současné době probíhají od vjezdu do přepravní firmy Probo bus směrem nahoru k bytovým domům a vyžádají si náklady ve výši 4,3 milionu korun,“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Část silnice v ulici K Agropodniku byla opravená už v loňském roce. Nyní probíhá druhá etapa oprav.
„Je dobře, že ze silnicí začal někdo něco dělat. Když prší, tak je to tady samé bahno,“ poznamenala Jitka Stáhalová z Králova Dvora.
Kromě nového asfaltového povrchu se obyvatelé této lokality dočkají i dvou zpomalovacích prahů, přechodů pro chodce a prodloužení chodníku. Určité úpravy čekají i parkoviště.

„Rozšířením parkovací plochy budou řidiči moci auta parkovat kolmo k silnici. V současné době zde mohou parkovat pouze vodorovně,“ upozornil místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Rekonstrukce silnice začala 19. července a potrvá až do 15. září.