Tradiční akci zde pořádal místní obecní úřad společně s mateřskou školou a spolkem místních žen. „V Chodouni se masopust slavil s výjimkou několika roků spoustu let a jsem proto rád, že se jeho tradice v naší obci před třemi roky opět obnovila. Dnes jsem měl zpočátku sice trochu obavy, že do průvodu přijde málo lidí, ale myslím si, že jich tu je nakonec celkem dost,“ uvedl spokojeně starosta Chodouně František Rambouzský.

Oslavy masopustu mají v Chodouni trochu jiný scénář než mívali naši předkové. Průvod nechodí od domu k domu, ale pouze projde obcí. Nikomu z lidí to ale nevadí. „I tak si užijeme spoustu legrace, a o tu při masopustu jde. Na své si přijdou i děti, které v závěru akce hodí do řeky symbol zimy Moranu,“  uvedla za spolek chodouňských žen Jaroslava Lukavská.

Průvod masek vyrazil od společenského domu za doprovodu kapely, pití a vozíku s tradičními masopustními dobrotami. Účastníci obecní akce nepopíjeli jen pivo, ale někteří s sebou měli i něco ostřejšího. Kdo chtěl, mohl si pochutnat na čerstvých koblihách. Staří i mladí neskrývali dobrou náladu a masopustní veselí si skutečně užívali.

„Je fajn, že se obyvatelé naší obce dokážou takhle skvěle bavit. Jsem ráda za každou akci, která se v Chodouni koná,“ svěřila se Jiřina Nováková. Masopustní veselí ukončila taneční zábava.