Beroun – U okresního soudu v Berouně proběhlo další hlavní líčení v případu bývalého starosty města Králův Dvůr a nynějšího ředitele Integrované střední školy na Jirkově v Rakovníku Karla Mencla a jednatele zaniklé firmy Formatech Josefa Launa.

Karel Mencl a Josef Laun čelí obžalobě kvůli proplácení faktur za provedené práce při výstavbě víceúčelové sportovní haly v Králově Dvoře. Karel Mencl měl městu způsobit sedmimilionovou škodu, Josef Laun čelí obžalobě z podvodu.
Předseda senátu Jaroslav  Zalejský v jednání pokračoval výslechem dalších svědků. Mezi nimi byl i současný starosta Králova Dvora Petr Vychodil. Během jeho slyšení bylo zjištěno, že v soudním spise nejsou založeny všechny potřebné dokumenty. To se nelíbilo advokátovi obžalovaného Karla Mencla Bedřichu Macourkovi.

„Mám vážné výhrady, že policie nepředložila soudu všechny důkazy, které jí byly starostou Králova Dvora poskytnuty,“ poznamenal Menclův advokát.

„To, že policie neposkytla soudu všechny podklady, se kterými pracovala, může být pochybením, ale nijak  zásadním. Všechny doklady se během hlavního líčení dají doplnit,“ poznamenal advokát poškozeného města Králův Dvůr Jan Mejzlík s tím, že soudce je stále stejného názoru, že obžalovaní jsou nevinní a že žádná škoda nevznikla. „Nedává už to ale tak očividně najevo,“ dodal advokát.

Advokáti  obžalovaných si vyžádali revizi znaleckého posudku a soudce Jaroslav Zalejský odročil jednání na neurčito. „Kdy bude další soudní líčení nevím. Záleží na znalci, za jak dlouho revizi znaleckého posudku inženýra Váchy udělá,“ vysvětlil soudce.