Oba muži u soudu čelí obžalobě kvůli proplácení faktur za provedené práce při výstavbě víceúčelové sportovní haly v Králově Dvoře.
Karel Mencl měl městu Králův Dvůr způsobit škodu za 7 milionů korun a byl obžalován ze dvou trestných skutků. Josef Laun čelí obžalobě
z podvodu, protože měl vystavit a nechat si proplatit dvě faktury na více než čtyři miliony korun celkem, i když věděl, že práce na nich uvedené, nebyly vykonány.

Dnes dopoledne by měli být slyšeni dva svědci, které soudce Jaroslav Zalejský nechal předvolat. Otázkou ale je, zda bude dnešní soudní líčení vůbec zahájeno a berounský soud bude v kauze dále pokračovat.

Advokát města Králův Dvůr Jan Mejzlík poslal Okresnímu soudu Beroun námitku na podjatost soudce, datovanou 14. září, ve které uvádí, že poškozený je přesvědčený, že berounský soud nemůže ve věci nestranně rozhodovat.

„O námitce jsem se dozvěděl v pátek ráno. Mrzí mne, že tento krok našeho advokáta nebyl projednán na zastupitelstvu a na městské radě,“ okomentoval podanou námitku starosta Králova Dvora Per Vychodil.

O tom, jaký bude další vývoj tohoto případu, vás bude Berounský deník informovat.