Několikrát do týdne jsou takovýto řidiči viníky různých dopravních nehod.

Jednatřicetiletá řidička, která v tomto týdnu havarovala opilá u obce Mořina, měla celkem štěstí. Její auto nenarazilo do jiného vozu, ale jen do stromu. Při své jízdě žena nezvládla rychlost v pravotočivé zatáčce ve směru na Mořinu a se Škodou Octavia dostala smyk a narazila do stromu. Zasahující hlídka policie jí naměřila v dechu 1,99 promile alkoholu
.
Někdy se takové nezodpovědné provinilce daří odhalit při pravidelných bezpečnostních kontrolách. Stejně jako tomu bylo v případě dvaapadesátiletého muže, kterého policisté zastavili na konci listopadu na silnici mezi Berounem a Vráží. Muž nadýchal 2,61 promile alkoholu a to ráno pár minut po deváté hodině.

Opilý muž řídil vozidlo Opel Vectra, a to i přesto, že si byl vědom toho, že před jízdou požil alkoholický nápoj.

„U řidiče byla dechová zkouška několikrát opakována. Naměřená hodnota byla vysoká. Muž tak řídil svůj vůz ve stavu vylučujícím způsobilost. Tím, že v tomto stavu řídil, mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku. Po poučení řidič nežádal o provedení lékařského vyšetření a odběru krve nebo moči ke zkoušce na alkohol na jeho vlastní náklady,” uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Řidiči byl okamžitě zadržen řidičský průkaz a další řízení motorových vozidel mu bylo zakázáno.

Věc byla zpracována ve zkráceném přípravném řízení a byla podle § 179c odst. 1 trestního řádu předložena státnímu zastupitelství v Berouně k dalšímu opatření.