Do konce letošního roku by v nákupní zóně u Plzeňské ulice měl stát obchodní dům OBI.

„Záměr vybudovat v Králově Dvoře hobbymarket OBI schválilo již i zastupitelstvo města. V současné době developer vyřizuje poslední zbývající povolení. V případě, že půjde vše podle plánu, mělo by se v Králově Dvoře nové OBI otevřít už na konci letošního roku,“ uvedl k plánované investiční akci, která má být zrealizovaná na bývalém městském pozemku mezi Královým Dvorem a Berounem starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Podle získaných informací by se mělo jednat o hobbymarket srovnatelný, co do velikosti a rozsahu poskytovaných služeb s těmi, co jsou v Praze. „OBI u nás ve městé, no to je skvělá zpráva. Je tady spousta kutilů,“ poznamenal k chystané výstavbě OBI Pavel Sýkora z Králova Dvora.

„Při vyjednávání se nám podařilo od investora hobbymarketu navíc získat finanční částku jeden milion dvě stě tisíc korun. Tyto peníze budeme postupně investovat do vybudování nové komunikace, která vznikne v horní části obchodní zóny, což je nad obchodním domem Albert a připravovaným OBI,“ upozornil Petr Vychodil.

Nová silnice má být souběžná s plzeňskou a v budoucnu se na ní bude moci napojit berounská Třída míru.