Výsadba dřevin má začít již o víkendu a dobrovolníkům jsou dveře otevřeny. „Tento týden v sobotu i neděli začínáme vždy od 13 hodin a budeme pracovat do 17 hodin nebo až do tmy. Půjde o ovocné stromy a jedlé a okrasné keře. Další víkend, počínaje sobotou 22. listopadem, přijdou na řadu velké parkové stromy,“ uvedl předseda spolku Václav Kovář s tím, že během obou víkendů bude pro brigádníky připraveno občerstvení.

Fotogalerie: U židovského hřbitova v Berouně vznikne park

V rámci dárcovské výzvy mají lidé možnost na Palouček přispět ještě po tři dny. Zatím se na účtu serveru darujme.cz sešlo přes 85 tisíc korun. „Můžeme říct, že jsme v tuto chvíli vybrali dost na to, abychom udělali veškeré terénní práce, jako je příprava na výsadbu stromů a keřů, ale také na vybudování suchých jezírek na zachytávaní dešťové vody. Všem dárcům, kteří dosud přispěli, ze srdce děkujeme. Zároveň prosím místní, aby nám s výsadbami přišli pomoct,“ uvedl Kovář.

Pokud se podaří vybrat více, na Paloučku vzniknou nejen plánované prvky pro děti, ale i další mobiliář. „Stávající peníze nám určitě stačí i na výkop jam a stavbu hobitína se skluzavkou. A když se nám podaří vybrat ještě více, můžeme pořídit lavičky, udělat další herní prvky pro děti typu vrbičkové tunely, hmatovou stezku či hřiště na kuličky. Mohlo by zbýt i na vyčištění a opravu studny,“ dodal Jakub Smejkal, který je koordinátorem projektu a členem spolku.