„Cyklotour podporujeme už celé tři roky, od té doby, kdy jsme se stali jednou ze zastávek v jedné z celkových deseti etap. Letos jsme, stejně jako minulé dva roky, pomohli darem 15 tisíc korun. Včera jsem ale měla takovou ideu, že když je nás oficiálně už dvacet tisíc, bylo by fajn, kdybychom příští rok přispěli 20 tisíci. Což by v podstatě byla jedna koruna za každého občana,“ uvedla starostka Berouna Soňa Chalupová.

Na začátku 90. let se Josef Zimovčák svezl na historickém vysokém kole a již z něj nechtěl sléz. Tato vášeň z něj udělala vůbec nejznámějšího jezdce na tomto stroji u nás. Později začal se spolupracovníky vyrábět repliky těchto kol a díky jeho vášni je držitelem i několika rekordů. Například v roce 1998 projel Spojené státy americké od západu k východu nebo o sedm let později zdolal celou trasu Tour de France.

V roce 2010 pod heslem „My, kteří máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kteří ho mají méně“ založil nadační fond a uskutečnil vůbec první cyklotour Na kole dětem, která pomáhá získat peníze na podporu léčby onkologicky nemocných dětí.