Městkou horu v Berouně obsadily pohádkové postavy, které na jednotlivých stanovištích připravily pro děti zábavné úkoly. „Připravili jsme oživenou trasu, na které jsou různé pohádkové postavy jako Beruška, Bob a Bobek, Sněhurka či Ledová královna. U každé postavičky jsou úkoly, které si děti mohou splnit. Snažili jsme se je udělat ne moc haptické, aby malí návštěvníci na jednotlivé pomůcky moc nesahali,“ upřesnila ředitelka Petra Zavadilová.

V příjemném letním počasí tak nechybělo ani ledové království, Sněhurka a sedm trpaslíků, poznávání zvířátek a květin či různé pohybové úkoly, do kterých se některé děti neváhaly pustit střemhlav, jiné zase s opatrností a s pomocí rodičů či organizátorů.

„Bylo to opravdu moc hezké. Všechny pohádkové postavy byly skvěle udělané. Moc se mi líbilo, jak byly úkoly pojaty vědomostně i pro starší děti, aby se také mohly zapojit. Jde vidět, že to dělají s chutí a velkým zájmem. Opravdu super a moc děkujeme,“ nešetřila chválou Kateřina Panýrková, maminka, která se synem na berounskou Pohádkovou cestu přijela z Prahy.

Některé školy a školky se raději nezúčastnily

Děti se na Městskou horu vydaly v hojném počtu, přesto se kvůli neznámému pachateli, jehož hrozba, že zaútočí na jednu ze školek v zemi, stále trvá, a také kvůli pandemii některé školy či školky letošní akce rozhodly nezúčastnit. „Je to torchu problém, protože jak nyní vyhrožuje anonym, některé školy a školy se rozhodly dnes nepřijít. A někteří zvolili náhradní program, protože se i kvůli epidemii nechtějí potkávat,“ říká ředitelka.

I přesto, že pandemická čísla dramaticky klesla, na Pohádkové cestě se nezapomnělo ani na prevenci. „Pro návštěvníky máme k dispozici na jednotlivých stanovištích dezinfekce. Postavičky, pokud je to možné, dodržují rozestupy, anebo používají respirátory, i když princezna s respirátorem nevypadá úplně hezky. Alespoň děti v kolektivu si mohou dnes na focení respirátory a roušky sundat,“ uvedla Zavadilová.

„Mám úžasné kolegy, kteří celou akci pomohli připravit. Patří jim velký dík za jejich pracovitost a výdrž v dnešním horkém dni,“ dodala ředitelka a zároveň poděkovala i městu Beroun za to, že umožnilo akci uspořádat. Pokud to pandemie i nadále dovolí, rodiče a děti se mohou těšit na další akce od DDM Beroun.